0
0

Laikas keisti ratus!

Share on

Lapkričio pradžia – laikas keistis vasarines padangas į žiemines. Kaip ir kasmet, šiemet taip pat lapkričio 10 dieną visi automobiliai turi būti aprūpinti žiemos sezonui tinkamomis padangomis. Yra vairuotojų, kurie tuo pasirūpina jau spalio mėnesį, yra ir tokių, kurie šį darbą palieka paskutinei akimirkai. Dauguma vairuotojų šį darbą patiki profesionalams, o kiti mėgsta tai atlikti patys. Jei priklausote antrajai grupei arba pirmą kartą šiais metais keisite ratus patys, šis straipsnis skirtas jums.

Jeigu norite įsigyti reikiamų garažo inventoriaus priemonių pigiau, spauskite čia:

  

 

Kaip pačiam pasikeisti padangas?

Galbūt esate girdėję nuomonę, kad jei mokate pakeisti automobilio ratą atsarginiu, tuomet žinosite kaip pasikeisti ir sezonines padangas, jei tik turėsite visą reikiamą įrangą. Kad ratų pakeitimas būtų greitesnis ir patogesnis, žiemines ir vasarines padangas rekomenduojama montuoti ant skirtingų ratlankių. Diskai neturi būti vizualiai identiški, svarbiausia, kad jie būtų vienodo dydžio ir vienodai išdėstytomis vietomis varžtams.

Norint geriau atlikti šį darbą nepakaks automobilyje esančių įrankių, o jums reikės daugiau.

Keltuvai    

 

Iš pradžių reikia įsitikinti, kad automobilis stovi stabilliai ir nepajudės. Todėl reikia paspausti ar užtraukti rankinį stabdį, taip pat nepamiršti ratų fiksavimo pleištų, jei jų neturite, galite naudoti ir plytą ar kaladę ar kokį kitą objektą. Vėliau reikia įsitikinti, kad ratų varžtai neužstrigę, ir juos reikia iš dalies atsukti, maždaug iki pusės. Šiam darbui pravers veržliaraktis ar veržliasukis. Galite pasirinkti jums patogiausią įrankį, – elektrinį, akumuliatorinį, pneumatinį ar paprastą rankinį veržliasukį.

Tada pakelkite automobilį domkratu. Įsitikinkite, kad domkratas yra pastatytas ant stabilaus, tiesaus ir kieto paviršiaus, kad jis negalėtų įsmigti į žemę. Po pakėlimo labai svarbu po automobiliu pastatyti saugos stovus ar atramas. Tada nuimkite iš dalies atlaisvintas veržles, kad galėtumėte nuimti ratą. Kol ratas nuimtas, galima pasinaudoti galimybe vizualiai patikrinti stabdžių techninę būklę.

Nuėmę vasarinius ratus, juos padėkite į šalį. Pasiimkite žieminius ratus. Ant ašies dėdami ratus, vadovaudamiesi varžtų padėtimi, Iš pradžių veržles prisukite pirštais, vėliau jau nuleidę automobilį taip, kad padanga liestųsi tik su žeme, bet ant jos dar nesiremtų visas automobilio svoris, veržliasukio pagalba priveržkite veržles iki galo.

Taip pat įsitikinkite, kad padangose ​​yra reikiamas oro slėgis. Čia pravers oro kompresorius. Rekomenduojame į akumuliatorinį MAKITA oro kompresorių, kurį nesunkiai galima pasiimti su savimi į keliones.

Pakeitus ratus taip pat būtina atsižvelgti į važiuoklės subalansavimo poreikį, kad padangos dėvėtųsi tolygiai. Šį darbą geriau patikėti automobilių serviso profesionalams.

Hogert

Kaip sužinoti, ar jūsų turimos padangos vis dar geros?

Visiškai naujas padangas kasmet perka nedaug žmonių, dažniausiai tos pačios naudojamos keletą metų iš eilės. Tačiau kaip žinoti, kada laikas pirkti naujas padangas?

Reikia atsižvelgti į kelis veiksnius:

  • Padangų amžius – šiuo klausimu yra labai įvairių nuomonių, vieni mano, kad naujas žiemines padangas reikėtų pirkti kas 2 ar 3 metus, kiti mano, kad naujos padangos reikalingos tik po 10 metų. Kaip yra iš tikrųjų? Jūsų žiniai - automobilių padangos gaminamos iš gumos ir ši medžiaga laikui bėgant linkusi kietėti ir padangos praranda savo savybes, todėl su vienu žieminių padangų komplektu nerekomenduojama važinėti ilgiau nei 5 ar 6 metus.
  • Protektoriaus gylis – remiantis Lietuvos teisės aktais, žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 4 milimetrai. Apie tai dažnai kalbama, tačiau ne visi vairuotojai tai žino. Būtina stebėti protektoriaus gylį, nes už normų nesilaikymą gali būti skirta nuobauda, o ir važinėti pavojinga.
  • Susidėvėjimo žymės – prieš permontuodami ratus - įsitikinkite, kad nėra matomų pažeidimų, tokių kaip įtrūkimai, įvairūs guzai ar nelygumai.

 

Back to news list